Πέμπτη 26 Φεβρουαρίου 2015

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ Ν.ΣΜ. 37-38

Τέλος και το πρωτάθλημα νεανίδων και στο λόφο είδαμε ένα γεμάτο ματς, με τον Προφήτη να χάνει στον πόντο από τον Ίκαρο, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε κυριολεκτικά σε νεκρό χρόνο. Ο Προφήτης έκανε καλό πρώτο ημίχρονο (19-13), αλλά σιγά-σιγά τα κορίτσια κουράστηκαν και το τρίτο δεκάλεπτο έκλεισε στο 26-31. Η ομάδα μας επέστρεψε, πήρε ξανά το προβάδισμα (34-31), όμως κλώτσησε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και ο Ίκαρος έφυγε με τη νίκη. Άριστη η διαιτησία του Κουράντη. Για τον Προφήτη έπαιξαν οι Σταματάκη 4, Σάββα 20, Μπεράτη 2, Κίκη 4, Ανβάρ 2, Τσεσμετζή 4, Μπεκάκου 2. Ο Προφήτης τέλειωσε τερματίζοντας στην τέταρτη θέση του ομίλου του, και μπορεί να μην κατάφερε να προκριθεί όπως πέρσι, όμως σίγουρα η παρουσία μας ήταν αξιόλογη, ειδικά στο δεύτερο γύρο που η ομάδα "έδεσε". Συγχαρητήρια στα κορίτσια για τη φετινή τους προσπάθεια, όπως και στην κόουτς Λίνα Ιωάννου και τον έφορο Βαγγέλη Σαμιώτη, χάρη στους οποίους ο Όμιλος είχε μια απόλυτα ευπρόσωπη εικόνα και φέτος, παρότι ως γνωστόν πρόκειται για ένα "δύσκολο" τμήμα, όπου το σχολείο υποσκελίζει οποιαδήποτε άλλη δραστηριότητα. Η τελική βαθμολογία (προκρίθηκαν οι Φοίνικας και Ιωνικός):