Κυριακή 14 Ιανουαρίου 2024

ΜΠΑΣΚΕΤ ΠΑΙΔΩΝ
Ο.Κ.ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 57-62

Ψυχωμένοι οι παίδες, πέρασαν με 57-62 από το "Δασκαλάκης" και διατήρησαν ακέραιες τις ελπίδες τους για πρόκριση στα play-off της κατηγορίας. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι το φινάλε (μισό λεπτό πριν το τέλος είχαμε ισοπαλία), ενώ ο Ο.Κ.Ε. έπαιξε επίσης πολύ ωραία και είναι εμφανές πως αδικείται από την μέχρι τώρα συγκομιδή του, έχοντας χάσει όλα σχεδόν τα ματς στις λεπτομέρειες. Άριστη η διαιτησία από Δημήτρη και Άγγελο Πέππα
Ο.Κ.Ε.-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 57-62 (13-13, 24-26, 37-45, 57-62)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πέππας Δ., Πέππας Α.
Ο.Κ.Ε. (Μ. Διολέτης): Καλαμάτας, Θυμιανίδης 20(1), Φιλιππής 7(1), Μπάκαλος 9(1), Παπουτσάκης 4, Μαρουσόπουλος 6, Μαντζούκας 11(1).
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Ζ. Παρήμερος): Κολοκυθάς, Λίντας 5, Σοκορέλλης, Στράτης 4, Καραβάς 11(2), Γκέρμπι 16, Σέχου, Μαμαλιός 16, Κυλιντηρέας 6(1), Φετόλλι 4.