Κυριακή 10 Δεκεμβρίου 2023

ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 50-61

Ο Προφήτης έβγαλε από το πρόγραμμά του ένα ακόμα "πονηρό" ματς, επικρατώντας εκτός έδρας του Πανελευσινιακού με 50-61.
Η ομάδα μας εμφανίστηκε με δύο πρόσωπα στο "Βογιατζής". Το πρώτο ημίχρονο ήταν ίσως το καλύτερο φετινό μας, με τα κορίτσια μας να παίζουν υπέροχο μπάσκετ, με πολλούς αιφνιδιασμούς και θαυμάσια κυκλοφορία στις σετ επιθέσεις. Αποτέλεσμα ήταν να προηγηθούν ακόμα και με 25 πόντους (10-35), καθαρίζοντας ουσιαστικά την υπόθεση νίκη από πολύ νωρίς. Στο β' ημίχρονο οι ρυθμοί έπεσαν και η μαχητική ομάδα της Ελευσίνας μείωσε το σκορ για να κλείσει η αναμέτρηση στο 50-61.
Για ένα ακόμα ματς πάρα πολλές οι διακριθείσες για την ομάδα μας, όλες σχεδόν έδωσαν πολλά σε σκορ, δημιουργία, ριμπάουντ, άμυνα. Το φετινό ρόστερ είναι πραγματικά γεμάτο κι αυτό πια φαίνεται κάθε Κυριακή. Από την Ελευσίνα καλύτερη η συνήθης ύποπτη Ιακώβου και βοήθησαν οι Χαραλαμπίδου, Γρύλλια. Τις ευχές μας στην Ελευθερία Πολυζώτη ο τραυματισμός της να μην είναι σοβαρός και την απεριόριστη εκτίμησή μας στον φίλο Γαβριήλ Μεγαλούδη, έναν υπέροχο άνθρωπο και παράγοντα. Δεν απέφυγαν τα λάθη οι Παπαχρυσανθακόπουλος και Κολίλας.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 50-61 (8-24, 16-37, 32-49, 50-61)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Παπαχρυσανθακόπουλος, Κολίλας
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Σ. Κλήμης): Ευαγγελάτου 1, Γρύλλια 10, Χαραλαμπίδου 11(1), Σαββίδου 3(1), Τσούμπου 4, Πολυζώτη 2, Ιακώβου 14(1), Τσίρμπα 4, Ζήκα 1.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Σ. Φέξης): Γραμματικού 9, Κοσκινά 2, Θεοδώρου 8, Μαχλά 7, Πολιτοπούλου 11(3), Παπαμαρκάκη 7, Σερέτη, Μαυράκη 12, Τζινλή 5.