Τρίτη 3 Οκτωβρίου 2017

ΕΦΗΒΙΚΟ: ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 51-45

Πολύ ωραίο ματς σήμερα στην πρεμιέρα του εφηβικού πρωταθλήματος, με τον Προφήτη να κάνει μια εμφάνιση που άφησε υποσχέσεις, παρά την ήττα με 51-45 από τον δυνατό Πορφύρα. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτεροι (28-19), όμως ο Προφήτης έκανε ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο που έκλεισε με το σκορ στο 37-40 υπέρ του. Η κούραση, η έλλειψη καθαρού μυαλού αλλά και κάποια μεγάλα σουτ από τα παιδιά του Πορφύρα τελικά έκριναν την αναμέτρηση, που πάντως προσέφερε ωραίο θέαμα στους αρκετούς φιλάθλους που βρέθηκαν στο ανοικτό του Πορφύρα. Πολύ καλή η διαιτησία του Αϊβαλιώτη και σύνθεση μας οι Τσακλάνος 13(3), Βασιλείου 4, Κληρονόμος, Αλεφραγκής, Βίτεκ 6(1), Γαβρίλης 5, Δεληγιάννης 13, Ζοβόλιας, Ντούνης 2, Καραμάνης, Ταβουλάρης 2.