Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2018

ΑΝΔΡΙΚΟ: ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 55-67

Ο Προφήτης έκανε το καθήκον του στον Κορυδαλλό και υπέταξε τους μαχητικούς Απρόβλεπτους με 55-67, πετυχαίνοντας την τρίτη νίκη του στο πρωτάθλημα.
Για 30 λεπτά το παιχνίδι ήταν ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στο σκορ, όμως στην τέταρτη περίοδο ο Προφήτης (που στο δεύτερο ημίχρονο βελτίωσε την άμυνά του) βρήκε τα μακρινά σουτ που του επέτρεψαν να χτίσει διαφορά και να φτάσει στη νίκη.
Καλύτερος για την ομάδα μας ο Μακρινός, που ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο τράβηξε το σκοράρισμά μας, ενώ από τους Κορυδαλλιώτες ξεχώρισε ο Σημαντηράκης. Πολύ καλή η διαιτησία από Πρισιμιτζάκη και Σκληρό.
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 55-67 (15-13, 33-36, 44-45, 55-67)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πρισιμιτζάκης, Σκληρός
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ (Φ. Σταυριανόπουλος): Κατσούρης, Σημαντηράκης 24(3), Μασούρας, Διδάγγελος, Μαρκουλής 5, Κοντάκος, Κυριαζίδης 11(2), Πουλόπουλος, Κιούσης, Αυγουστίνος 2, Γαρμπής 9(1), Καλογερόπουλος 4.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Σ. Γαζής): Μαυροδάκος 5, Ρουσουνέλος 5(1), Μπουράνης, Πατμανίδης 4, Τόμπρος 1, Ντούνης 4, Μακρινός 27(2), Αντωνίου 7, Σκαντζής 3(1), Παπαστάμος 8, Μυσιρλής 3(1).