Κυριακή 19 Απριλίου 2015

ΕΦΗΒΙΚΟ: ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΕΣΠΕΡΟΣ 56-60

Πρώτος αγώνας για την τελική φάση και ο Προφήτης δεν τα κατάφερε, με τον Έσπερο να είναι καλύτερος στις λεπτομέρειες και να κερδίζει 56-60 στο γήπεδο του Αλίμου.
Οι δύο ομάδες είχαν κάποιες εκρήξεις στο πρώτο ημίχρονο (13-4 ο Προφήτης, 20-29 ο Έσπερος), όμως σχεδόν σε ολόκληρο το δεύτερο μέρος πήγαιναν πόντο-πόντο. Τελικά όσο πηγαίναμε προς το φινάλε ο Έσπερος φαινόταν να έχει πιο καθαρό μυαλό, αλλά και περισσότερες δυνάμεις, καθώς ο Προφήτης είχε να αντιμετωπίσει και την κούραση, με λιγότερες λύσεις αλλά και τρία παιδιά να έχουν παίξει πολύ το προηγούμενο βράδυ στον αγώνα του ανδρικού. Ένα λεπτό πριν το τέλος οι Καλλιθεάτες προηγήθηκαν 53-59 και εντέλει κράτησαν το ροζ φύλλο, με τον Προφήτη να έχει την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση αλλά να μην την αξιοποιεί. Πολύ καλή η διαιτησία από τους Δελαγραμμάτικα και Σταγιάνο και σύνθεση για τον Προφήτη οι Μουστάκας 13(3), Μπανάι 8(2), Μυσιρλής 11(2), Μπούζας 12(1), Κοντοζανής Γ., Ρίμπας 2, Ντάσκας 10, Παπαδόπουλος, Κοντοζανής Μ..