Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2017

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ: ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΒΑΡΗ 51-42

Παρά τα πολλά προβλήματα που κουβαλούσε όλη την εβδομάδα ο Προφήτης, ξεπέρασε και το εμπόδιο της Βάρης και συνεχίζει την προσπάθεια του για μια όσο το δυνατόν καλύτερη θέση στην κατάταξη.
Για ένα ακόμα εντός έδρας παιχνίδι ο Προφήτης άργησε να βρει ρυθμό στην επίθεση και στο έκτο λεπτό το σκορ ήταν 2-5. Το θετικό ήταν ότι παίζαμε άμυνα, όποτε όταν κάποια στιγμή ξεκολλήσαμε ήρθαν και οι διψήφιες διαφορές, για να φτάσουμε στο 24-10 του ημιχρόνου. Η ομάδα πάντως ήταν έξω από τα νερά της κι έτσι στο δεύτερο μέρος, που οι φιλοξενούμενες ήταν αρκετά πιο εύστοχες, η διαφορά μειώθηκε για να έρθει το τελικό 51-42, με τον Προφήτη να φτάνει στη νίκη χωρίς να απειληθεί, αλλά να δίνει την αίσθηση πως θέλει πολλή δουλειά σε συγκεκριμένα κομμάτια, ειδικά εν όψει του επερχόμενου κρίσιμου αγώνα με τον Φοίνικα.
Λαζάρου και Δημέλη έβαλαν τους ίδιους πόντους (18) και ήταν οι δύο κορυφαίες για τις ομάδες τους. Πολύ καλή η διαιτησία των Μαίμου και Καρύκα.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΒΑΡΗ 51-42 (10-5, 24-10, 39-25, 51-42)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαίμου, Καρύκας
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Χλιαουτάκης): Τσελεπίδου 2, Αμανατίδη 1, Σπύρη 1, Λαζάρου 18, Ζεβαχιργιάν, Αρχοντάκη 8, Δροσωτάκη 6(1), Νιάρχου 2, Γουλουμή, Πούλη 5, Ιωαννίδου, Κουτσοδήμου 8(1).
ΒΑΡΗ (Μ. Κωτσάκη): Δημοπούλου 2, Λιώση 2, Κρίλη 2, Μπιλάλη 3, Δημέλη 18(2), Βρυώνη 1, Μέξη 2, Καβαλέγκα, Καραμέτου Χ. 5, Καραμέτου Σ. 7(1), Νάκου.