Πέμπτη 3 Δεκεμβρίου 2015

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 42-32

Μεγάλο ματς χθες στο λόφο και σπουδαία νίκη για τις νεανίδες μας, σε μια αμφίρροπη αναμέτρηση που είχε όλα τα στοιχεία ενός ντέρμπι. Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε 20-23. Το δεύτερο μέρος όμως ανήκε στον Προφήτη, με τα κορίτσια μας να τα δίνουν όλα και για μια ακόμη φορά να "δαγκώνουν" στην άμυνα, ειδικά στην καθοριστική τέταρτη περίοδο, όταν και δέχτηκαν όλες κι όλες δύο βολές. Έτσι, από το 31-30 του 30', φτάσαμε στο τελικό 42-32. Καλή η διαιτησία της Φιλίππου. Για τον Προφήτη, με κόουτς την Μένια Δροσωτάκη και guest βοηθό την Βίκη Λαγοπάτη, έπαιξαν οι Παπακωνσταντίνου 2, Ιγκρίστα, Τζωρτζάκη Ζ. 7, Γιαννοπούλου 17(1), Ιωαννίδου 9(1), Σαμιώτη, Γκέρμπη, Παπαδοπούλου, Τζωρτζάκη Ζ. 7(1).