Σάββατο 3 Νοεμβρίου 2012

ΕΦΗΒΙΚΟ: ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 5-4

Ο σημερινός αγώνας των εφήβων ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, τελικά όμως θα μείνει στη σκέψη μας σαν μια πολύ άσχημη ανάμνηση.
Οι μικροί μας, παίζοντας πολύ ωραία μπάλα, προηγήθηκαν 1-4 στο ημίχρονο, με τέρματα των Μασρί (2), Κλάπη και Ε. Αλλαϊμπέι. Στην επανάληψη όμως η εικόνα τους ήταν πιο μαύρη κι από τις μαύρες εμφανίσεις που φόρεσαν σήμερα και η Νίκη έκανε την ολική ανατροπή, κερδίζοντας με 5-4 στο τελευταίο λεπτό. Όλο αυτό το σκηνικό είχε για φόντο ένα ανεπαρκή διαιτητή, που μετά το 2-4, έδωσε δύο πέναλτι (το ένα ελέγχεται), απέβαλλε ως τελευταίο παίκτη (σωστά) τον τερματοφύλακα Μηνόγιαννη στη φάση του δεύτερου πέναλτι, που έκανε το 4-4, ενώ αποκορύφωμα ήταν το τελευταίο γκολ που προήλθε από καταφανέστατη θέση οφ-σάιντ, που οπωσδήποτε δεν χρειαζόταν επόπτης για να το καταλογίσει. Όλα αυτά βέβαια σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογούν την χείριστη αγωνιστική εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου. Η ενδεκάδα μας ήταν: Μηνόγιαννης, Αγάπογλου, Κουνέλης (60' Αράπης), Σπαθής, Αναστασόπουλος, Λάζαρης, Κλάπης, Κλάδης, Αλλαϊμπέι Φ., Μασρί, Αλλαϊμπέι Ε..