Κυριακή 1 Απριλίου 2018

ΠΑΙΔΙΚΟ: ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ.-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 38-48

Η πρώτη νίκη στην τελική φάση ήρθε σήμερα στον Άλιμο κόντρα στον Αστέρα. Μετά από ένα νευρικό ματς, ο Προφήτης επικράτησε 38-48 (ημ. 18-26) και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες του για την πρώτη τριάδα. Η ομάδα μας είχε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με καλό τρίτο δεκάλεπτο ο Αστέρας έφερε την αναμέτρηση στα ίσα και προηγήθηκε μάλιστα με 36-35 στο 33'. Ο Προφήτης ήταν πολύ άστοχος από μακριά, επένδυσε όμως στην άμυνά του και δικαιώθηκε, αφού στο τελευταίο επτάλεπτο δέχτηκε μόλις ένα καλάθι και έφτασε έτσι στο πρώτο του ροζ φύλλο στο final-seven. Ρεσιτάλ διαιτησίας από τους Χρόνη και Σιμά. Για την ομάδα μας Μανιάτης, Λίτσο, Κατσούλης, Στρατιδάκης 20, Αναστασάκος, Μερσινάι, Μαλάι 2, Γιαννακίδης, Ναβάρο 9, Αλεβιζάκης 7, Γκίκας 10, Κουλεντιανός.