Πέμπτη 1 Οκτωβρίου 2009

ΑΝΔΡΙΚΟ: ΤΑΤΑΥΛΑ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 65-53

Άσχημα ξεκίνησε το πρωτάθλημα για την ομάδα μας που γνώρισε την ήττα από τα Ταταύλα με 65-53 στο Βυζαντινό. Οι γνωστές παιδικές ασθένειες έκαναν την εμφάνιση τους και σε αυτό το παιχνίδι: Νωθρό ξεκίνημα, κακή περιφερειακή άμυνα, νευρικότητα στην επίθεση και βρεθήκαμε από νωρίς να κυνηγάμε στο σκορ, με το δεκάλεπτο να κλείνει 26-10. Ίδια γεύση και στη δεύτερη περίοδο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με σκορ 40-26. Στο δεύτερο μέρος όλα άλλαξαν προς το καλύτερο, κυρίως σε ότι αφορά την άμυνα, και με υπερπροσπάθεια φτάσαμε σε απόσταση αναπνοής στο 29' (41-40). Δεν καταφέραμε όμως να περάσουμε μπροστά και στο κρίσιμο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες μας φάνηκαν να μένουν από δυνάμεις, με συνέπεια οι Κωνσταντινουπολίτες να χτίσουν ξανά μια διαφορά, που όπως αποδείχτηκε αρκούσε για να τους δώσει τη νίκη.
ΤΑΤΑΥΛΑ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 65-53 (26-10, 40-26, 43-40, 65-53)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μέλλης, Βίλιας
ΤΑΤΑΥΛΑ (Σ. Βρεττός): Καραπιπέρης 3(1), Προσελέντης 16(4), Σοφός, Μπουρμπόν, Μαραγκόπουλος 23(1), Καλεμτζάκης 11(1), Γκααφάρ, Νότης 9(1), Μπούρμπος, Χατζόγλου 3, Φαλιάγκας, Πατούρας.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Σ. Θεοδωρόπουλος): Μιχαλακάκος 5, Καρασούλος 4, Λαζαράκος 5(1), Τσιστράκης 10, Κόλλιας 2, Καψοκόλης 7, Αραμπατζόγλου, Παπούλιας, Πασαγιάννης 16(1), Κάτσικας 2, Πολυχρονάκης 2.